SRS FŐOLDAL Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » RFACTOR 2 BAJNOKSÁGOK » WEC 2017 Championship

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Protests - Óvások
 Hozzászólás Elküldve: 2017.03.18. 21:12 
SRS Szervertag

Név: Tamás Pongrácz
Életkor: 40
Kontroller: Logitech G25
You can protest in this topic.
Submission of a protest:
- Deadline: within 48 hours after the start of the race!!!
- Subject: Exact time of the accident (from server replay) and which cars (car number
or driver name).
- The Judiciary check and penalise only the reported accidents and reserve the right to investigate and
make decisions in a given situation without protest.
- You have to accept the decisions, you have no rights to complain about the final
decisions!

Ebben a témában lehet az óvásokat beírni.
Az óvást a futam leintésétől számított 48 órán belül kell elküldeni.
Az óvás benyujtásának formája:
- óvott személy neve
- óvott eset időpontja
- A szerver replay közzé lesz téve, így az esetleges óvásokat az alapján tegyétek meg

Replays

Vissza a tetejére 

Hozzászólás témája: Re: Óvások
 Hozzászólás Elküldve: 2017.04.30. 07:11 

Név: Kiss Csaba
Életkor: 20
Kontroller: Logitech DFGT
- óvott személy neve: Egervári Gergely
- óvott eset időpontja: 21159.076

Gergelyt nem kényszerítettem arra, hogy elhagyja a pályát a 4-es kanyartól az 5-ig. Ekkor belenéztem a tükörbe majd láttam, hogy kisodródik a pályán kívülre és visszaigazítottam jobbra a kocsit, Ő pedig balra kormányzott.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.04.30. 20:10 
SRS Szervertag

Név: Buchert Csaba
Életkor: 32
Kontroller: Logitech MOMO
CsabaKiss írta:
- óvott személy neve: Egervári Gergely
- óvott eset időpontja: 21159.076

Gergelyt nem kényszerítettem arra, hogy elhagyja a pályát a 4-es kanyartól az 5-ig. Ekkor belenéztem a tükörbe majd láttam, hogy kisodródik a pályán kívülre és visszaigazítottam jobbra a kocsit, Ő pedig balra kormányzott.

Rendben, az esetet meg fogjuk vizsgálni!

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.04.30. 20:37 

Név: Egervári Gergely
Életkor: 19
Kontroller: Logitech G27
- óvott személy neve: Kiss Csaba
- óvott eset időpontja: 21 150től-21 158-ig
Csaba bedobja a belső ívre a kocsiját és rajtam fordul el, ezzel lendületet és pozíciót vesztek. Elég helyet hagytam neki így is a belső íven. Ennek köszönhetően kialakult az általa is említett szituáció. ahol enyhén leterel, miközben mellette vagyok. A pályára visszatérésre minimális helyet hagyott, ellenkormányoztam de neki mentem.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.04.30. 22:36 
SRS Szervertag

Gogistar írta:
- óvott személy neve: Kiss Csaba
- óvott eset időpontja: 21 150től-21 158-ig
Csaba bedobja a belső ívre a kocsiját és rajtam fordul el, ezzel lendületet és pozíciót vesztek. Elég helyet hagytam neki így is a belső íven. Ennek köszönhetően kialakult az általa is említett szituáció. ahol enyhén leterel, miközben mellette vagyok. A pályára visszatérésre minimális helyet hagyott, ellenkormányoztam de neki mentem.

Igen, a bal kanyarnál kezdtük mi is az eset vizsgálatát, legkésőbb 8.-án hétfőn a vizsgálat eredményével jelentkezünk!

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.05.01. 14:20 

Név: Zelfel Tamás
Életkor: 37
Kontroller: Thrustmaster T300 RS
- óvott személy neve: Keszthelyi Ákos
- óvott eset időpontja: 8615
Sajnos itt ment a futamgyőzelmünk a levesbe. :(

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.05.01. 19:46 
SRS Szervertag

Név: Keszthelyi Ákos
Életkor: 35
Zelfel Tamás írta:

Utólag én sem mentem volna már bele abba az "előzésbe", de ha pl. nézed a tükröt amire meg volt okod, hiszen a P2 végig ott volt mögötted (számítva arra, hogy bármikor beszúrhat melléd), akkor Te is elkerülhetted volna az incidenst. ;)
Ahogy a streames chaten is írtam részemről sry, de szerintem ez 50-50 volt. Nekünk sem jött jól, hiszen ez a momentum döntötte el, hogy nem harcolhatunk már az 1-2. helyért. :?

Félig ide tartozik:
Egyébként a versenyen nem 1x kellett padlóféket nyomni az miatt, mert a lekörözendő nem figyelt és gond nélkül ráhúzott előzéskor az ideális ívre. Igaz, a szabályzatban az van, hogy nem kell félrehúzódni, de amikor már elő van készítve az akció, akkor nem értem miért kellett jó-néhány versenyzőnek így viselkednie? Csak remélem, hogy ezek mind figyelmetlenségből adódtak, mert azért volt erre ellenpélda is a mezőnyben.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.05.02. 00:44 

Név: Egervári Gergely
Életkor: 19
Gadfly írta:
Zelfel Tamás írta:

Utólag én sem mentem volna már bele abba az "előzésbe", de ha pl. nézed a tükröt amire meg volt okod, hiszen a P2 végig ott volt mögötted (számítva arra, hogy bármikor beszúrhat melléd), akkor Te is elkerülhetted volna az incidenst. ;)
Ahogy a streames chaten is írtam részemről sry, de szerintem ez 50-50 volt. Nekünk sem jött jól, hiszen ez a momentum döntötte el, hogy nem harcolhatunk már az 1-2. helyért. :?

Félig ide tartozik:
Egyébként a versenyen nem 1x kellett padlóféket nyomni az miatt, mert a lekörözendő nem figyelt és gond nélkül ráhúzott előzéskor az ideális ívre. Igaz, a szabályzatban az van, hogy nem kell félrehúzódni, de amikor már elő van készítve az akció, akkor nem értem miért kellett jó-néhány versenyzőnek így viselkednie? Csak remélem, hogy ezek mind figyelmetlenségből adódtak, mert azért volt erre ellenpélda is a mezőnyben.

Hát , sajnos amekkora a sebesség különbség... Inkább villogjunk p1-esek, az észrevehető. Voltam fordított szituációban, nem volt kellemes a bevetődő p1, hiába ő már látott, én semmit a visszapillantóból.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.05.08. 14:00 

Név: BT
Életkor: 99
Kontroller: paragrafus
Hosszas viták és tanácskozás után megszülett az erdmény.
A szabálytalanság ténye mindhárom esetben egyértelmű volt, a büntetés súlyossága volt a vita tárgya, kérem az érintetteket fogadják el a büntetésüket. A szenvedő félnek lehet kevés a büntetés, a vétkesnek biztosan sok, szóba kerültek ennél súlyosabb és enyhébb büntetések is, végül arra jutottunk hogy az arany középutat választjuk. A BT tagjai: két SRS tag valamint 1-1 Simco, VSR és GTR Masters tag.

21151:
Kiss, Egervári alá fordul, a pozíció megvan, ahogy Egervári részéről az egy autónyi helyhagyás is. Kiss viszont nem tudja íven tartani az autót és ütköznek.
Kiss Csaba: jogtalan előnyszerzés
Büntetés: 1 pont levonás

21158:
Egervári 4 kerékkel elhagyja a pályát (nem történt leterelés), ez esetben nem kell neki helyet hagyni, hiszen pályán kívülről érkezik, viszont visszatéréskor Kisst kiforgatja.
Egervári Gergely: -szabálytalan visszatérés, kiforgatás
Büntetés: 3 pont levonás

8615:
Keszthelyi, egyszerre két autó lekörözésébe kezd, de nem veszi figyelembe, hogy sem a pozíció, sem a pálya adott szakasza nem alkalmas a szituáció biztonságos véghezviteléhez. Bár a P2-es autó mellett még elmegy, de az utolsó kanyarra a GTE-s autóval egyszerre, de jóval meredekebb szögben érkezik és ütköznek. Zelfel nem látta és nem is láthatta hogy a lekörözés ott fog megtörténni. Az ilyen esetek túlnyomó többségében a lekörözőt terheli a felelősség, ő látja át jobban a az adott szituációt, neki kell türelmesebbnek lennie. A baleset elkerülhető lett volna ha pl. 20 méterrel arrébb, az egyenes szakaszon történik a lekörözés.
Keszthelyi Ákos: -leszorítás/leterelés
Büntetés: 3 pont levonás

Vissza a tetejére 

Hozzászólás témája: Re: Protests - Óvások
 Hozzászólás Elküldve: 2017.08.19. 21:12 

Név: Ipolyi János
Életkor: 43
Kontroller: G27
SRS Orange P2 Csaba Buchert

Időmérőn a gyors köre vágott, tehát szabálytalan!
Mire számítsunk, ha a bajnokságnak otthont adó csapat sem képes betartani a saját szabályait..... :(

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.08.20. 19:01 
SRS Szervertag

ipojan írta:

Mire számítsunk, ha a bajnokságnak otthont adó csapat sem képes betartani a saját szabályait..... :(

Khmm, ahogy eddig is, úgy most is meg fogom nézni az időmérős köröket, amennyiben így volt, a kör a vétkestől eddig is el lett véve! :)
Nem értem miért kell ez a személyeskedés állandóan. Pont úgyanúgy büntetjük önmagunkat mint másokat! :)

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.08.21. 21:53 

Csaba írta:
ipojan írta:

Khmm, ahogy eddig is, úgy most is meg fogom nézni az időmérős köröket, amennyiben így volt, a kör a vétkestől eddig is el lett véve! :)
Nem értem miért kell ez a személyeskedés állandóan. Pont úgyanúgy büntetjük önmagunkat mint másokat! :)

Az én köröm is vágott lett sajnos. :( Bent ülve nem vettem észre, csak amikor megnéztem kívülről.
Mienk a hátsó sor. :):):)

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.08.23. 07:39 
SRS Szervertag

ipojan írta:
Csaba írta:
ipojan írta:

Az én köröm is vágott lett sajnos. :( Bent ülve nem vettem észre, csak amikor megnéztem kívülről.
Mienk a hátsó sor. :):):)

Figyu, azon szempontok szerint amit én helyesnek gondolok, egyikünk köre sem vágott. Mindenkiét átnéztem, olyat mint te vagy én csináltam szinte mindenki csinál.
A szabály ami szerint ezeket vizsgáljuk:
- a fehér vonalat nem lehet négy kerékkel átlépni, érinteni lehet, vagy azon menni
- ahol van kerékvető, ott a kerékvető külső széle ami számít.

Én mindig is így versenyeztem és szerintem itt az SRS-nél és korábban a MASZIM-nál mindenki.
Így tiszta a magyarázat?

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.08.23. 20:53 

WEC szabályzat:"TILOS a kanyarokat levágni. Levágásnak számít, ha az autó 4 kerékkel elhagyja a
pályát. A pálya szélét a fehér vonal jelöli! Minden esetben a fehér vonalhoz
viszonyítunk!"

Én így néztem a köröket és így próbáltam közlekedni. Itt nincs említve a kerékvető. Ahogy fent írtad úgy jók a körök, sőt még bőven lehet nyesni belőle. Majd a versenyen......

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.08.25. 07:19 
SRS Szervertag

ipojan írta:
WEC szabályzat:"TILOS a kanyarokat levágni. Levágásnak számít, ha az autó 4 kerékkel elhagyja a
viszonyítunk!"

Én így néztem a köröket és így próbáltam közlekedni. Itt nincs említve a kerékvető. Ahogy fent írtad úgy jók a körök, sőt még bőven lehet nyesni belőle. Majd a versenyen......

Igen így van, ez a "hiba" a szabályzatban napvilágra került már korábban, facebookon ki is tárgyaltuk. Javítva nem lett a feltöltött szabályzat, de úgy vegyétek, ahogy leírtam.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.08.26. 11:55 

Csaba írta:
ipojan írta:
viszonyítunk!"

Igen így van, ez a "hiba" a szabályzatban napvilágra került már korábban, facebookon ki is tárgyaltuk. Javítva nem lett a feltöltött szabályzat, de úgy vegyétek, ahogy leírtam.

Ok!

Vissza a tetejére 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 

Fórum kezdőlap » RFACTOR 2 BAJNOKSÁGOK » WEC 2017 Championship