SRS FŐOLDAL Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » ASSETTO CORSA BAJNOKSÁGOK » SEAT LEON EUROCUP 2015

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Óvások
 Hozzászólás Elküldve: 2015.02.28. 19:30 
SRS Szervertag

Név: Keszthelyi Ákos
Életkor: 35
Kontroller: Logitech G27
Ebben a témában lehet az óvásokat beírni.
Az óvást a futam rajtjától számított 24 órán belül kell elküldeni.
Az óvás benyujtásának formája:
- óvott személy neve
- óvott eset időpontja
- replay megosztása

REPLAY MENTÉSI PROCEDÚRA

Először is érdemes ellátogatni az Options / General menüpontba, ahol be lehet állítani, hogy az AC maximálisan mekkora replayt készítsen. Ez az érték alapértelmezetten alacsonyra van állítva, éppen ezért fordulhat elő, hogy a futam töredéke nézhető csak vissza. Eddigi tapasztalatok alapján egy Seatos futam átlag ~350 MB méretű replay fájlt készít, így a feljebb említett menüpontban ezt az értéket érdemes 400 MB-ra állítani. Akiknek esetleg 8 GB v. több RAM van a gépükben, azok nyugodtan állíthatják ezt az értéket a maximális 500 MB-ra is.

Kép

Mikor vége van a versenynek, practice-nek, prequalnak stb. és visszatérünk az AC menüjébe, akkor egy köztes állapotként meg szokott jelenni egy táblázat (lista), ahol az eseményen futott köridők/eredmények szoktak megjelenni. Ennek a képernyőnek a jobb felső sarkában jelenik meg a "Save Replay" felirat, melyre ha rányomunk, elmentődik a replay fájlt. A replayt ezt követően az AC főmenüjében lévő Replay menüben lesz elérhető.

Kép

Fizikailag a gépünkön alapértelmezett esetben a c:\Users\"fiók neve"\Dokumentumok\Assetto Corsa\replay mappában található.
Ha fel szeretnénk tölteni valahova (megosztás céljából), akkor érdemes valamilyen tömörítőprogrammal becsomagolni a fájlt, mert pl. egy 350 MB-os replay fájlt 50 MB-ra is képes lekicsinyíteni.
;-)

Vissza a tetejére 

Hozzászólás témája: Re: Óvások
 Hozzászólás Elküldve: 2015.04.12. 21:49 

Név: Pázsy Tamás
Életkor: 32
Replay-ek: http://1drv.ms/1ErcTbS

R1 - 3:39 - Magamat óvom
Balogh Andris az éles jobbos féktávján váratlanul kihúzza elém az autót, én jobbra kitérek mögüle, de már nem tudok kellően lelassulni és meglököm az apexre forduló Kiss Gergő jobb hátulját, megforgunk.

R1 - 3:44 - Kiss Gergő
A koccanásunk után a pályán keresztben tolat, további baleseteket okozva.

R1 - 3:47 - Tóbi Gergő/Terényi Krisztián
A balos törés előtt ütköznek, a kipördülő Gergő emiatt kilök a bukótérbe, 6-7 pozíciót bukok miatta.

R2 - 1:28 - Terényi Krisztián/Varga Zsolt
Krisztián belefordul Zsoltba, emiatt egyikük sem tudja bevenni a kanyart, kiforgatnak. A mezőny végére esek vissza.

R2 - 3:45 - Végh Dániel
Az éles jobbos féktávján Hankó Attilát támadja, nagyon későn fékez és nagy sebességgel belém jön a kanyarban. Ismét 3 pozíció minusz, valamint nem kevés sérülés.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.12. 22:49 

Név: Kálóczi Gábor
Kontroller: Logitech G25
R2 ~ 11:20 - Retkes Péter
A Copse kanyarban bebújt mellém amivel kitessékelt a pályáról, majd utána a Beckettsben érzésem szerint nem hagy helyet maga mellett rám húzza ami miatt ütközünk és megcsúszik az autóm majd a pályára ebből össze szedve sajnos összeértünk Varga Zsolttal amitől kiforgok.Zsolti szerencsére nem szenvedett hátrányt belőle. 6 pozíciót vesztettem vele.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.13. 09:57 

Név: Tóbi Gergő
Életkor: 34
Nem akartam óvni, de mivel engem is megóvtak, ezért én is óvok. :|

R1 - 3:46 - Terényi Krisztián

Miután az előttünk megforgó autókat kikerüljük, én a pályán haladva közelítek a bal kanyar felé, amikor Krisztián a bukótérből úgy jön vissza a pályára keresztbe, hogy ad egy hatalmas bodicseket (jégkorong meccsen láttam már ilyet, autóversenyen még nem). Ennek következtében kiesek a pályáról és az ott érkező Pázsy Tamásnak is nekimegyek. 5-6 helyet bukok.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.13. 11:32 
SRS Szervertag

Név: Terényi Krisztiàn
Életkor: 40
Kontroller: logitech dfgt
GeriDoc írta:

Miután az előttünk megforgó autókat kikerüljük, én a pályán haladva közelítek a bal kanyar felé, amikor Krisztián a bukótérből úgy jön vissza a pályára keresztbe, hogy ad egy hatalmas bodicseket (jégkorong meccsen láttam már ilyet, autóversenyen még nem). Ennek következtében kiesek a pályáról és az ott érkező Pázsy Tamásnak is nekimegyek. 5-6 helyet bukok.
Abban a kavarodàsban ment mindenki amerre tudott.De igazad van,nézzék meg.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.13. 11:53 

Kopi írta:
GeriDoc írta:

Abban a kavarodàsban ment mindenki amerre tudott.De igazad van,nézzék meg.

Szerintem ha úgy jössz vissza ahogyan előtted Sipos Atti, akkor simán elfordulunk mindannyian és most nem lenne ez a f.sz óv(od)ásosdi. Ehhez van a legkevesebb kedvem, de mivel megóvtak engem is, nem szeretnék megint úgy járni, hogy engem hoznak ki hibásnak a semmire, mint az első fordulóban.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.13. 20:56 
SRS Szervertag

Név: Stágl Róbert
Kontroller: Logitech Df Pro
Silverstone

R1 21:44 nem vettem észre hogy Tóbi Gergő mellettem van és rázártam.

R1 23:08 nem tudom íven tartani és kitessékelem Rozgonyi Pétert. a helyet nem adom vissza... :roll:

bocsi fiúk... a futam elején szétziláltak, azt se fejben nem voltam, se a kocsi nem volt toppon....

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.26. 20:54 

Név: Végh Dániel
Életkor: 26
Bocsi srácok, nagyon kapkodósan sikerült hazaérnem és a PLP teljesen kiment a fejemből, nem volt aktiválva.. nem láttam a kiírásokat.. :(

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.26. 22:31 

A teljesség igénye, és különösebb kommentár nélkül...

Replay: http://1drv.ms/1FoENFQ

R1:

1:50 - Rozgonyi/Pék
9:30 - Pázsy (Bocs BengA!)
9:34 - Retkes
11:44 - Sipos
12:03 - Keszthelyi
18:30 - Sipos

R2:

1:53 - Keszthelyi
3:18 - Retkes
18:20 - Pék
26:17 - Balogh

Illetve egy le nem töltött áthajtásos, R2 vége: [Andras Balogh]: PLP>given penalty|on lap 15|Andras Balogh

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pico 2015.04.27. 19:47-kor.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.26. 23:07 

Tisztelt BT!

A 2. futam utolsó körében szereztem meg egy versenybalesetben a 4. "vágásom"
Balogh Andrissal a célegyenes utáni jobbosban mivel kicsúszott és a pálya íven összeértünk és a szalagkorlátnak ütközöm. Mind2-en pozíciókat vesztünk emiatt kérem a box utca áthajtásos időbüntetésem figyelmen kívül helyezését.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.27. 14:03 

Ömm.. Tudom a PLP hiánya hatalmas amatőr hiba, eléggé restellem, de a dupla DQ nem erős kicsit? :oops: :cry:

Mert ettől függetlenül korrektül vezettem le a két futamot, pedig a második futamon sokat voltam "forgalomban", de direkt próbáltam vigyázni a körülöttem lévőkre.

Uccsó helyezéses pontokat nemlehetne megkapni?

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.27. 14:23 
SRS Szervertag

Név: Fatalin József
Kontroller: Logitech DFGT
FeroxX írta:
Ömm.. Tudom a PLP hiánya hatalmas amatőr hiba, eléggé restellem, de a dupla DQ nem erős kicsit? :oops: :cry:

Mert ettől függetlenül korrektül vezettem le a két futamot, pedig a második futamon sokat voltam "forgalomban", de direkt próbáltam vigyázni a körülöttem lévőkre.

Uccsó helyezéses pontokat nemlehetne megkapni?

Sajnos nem erős, kicsit sem...a szabályzatban le van írva, hogy mi a teendő, ha a PLP háromnál több vágást észlel...persze ha használja is a versenyző.
Egyáltalán, miért volt kikapcsolva neked?

A korrektségről meg annyit, hogy mindkét futamon volt vágásod és elhiszem, hogy Te tiszta lelkiismerettel írtad, hogy szépen végig mentél, de a PLP szerint sajnos nem. Ezt a programot nem véletlenül használjuk (lásd Paul Richard)!

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.27. 15:30 

Okay.

Single player miatt kikapcsolhattam, aztán úgymaradt.. ez volt még csak a 2. rendes szimulátor versenyem szal egyszerűen tényleg nem jutott eszembe, legközelebb akkor már prequal-ra is bekapcsolom, hogy szokjam hol-milyen mértékű vágásra érzékeny.. :D

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.27. 15:35 

Név: Sári András
Életkor: 43
Kontroller: Thrustmaster T300
Nem szoktam óvni . És engem se szoktak ... azért mert figyelmesen versenyzem (persze hibázni emberi dolog ) Csakis OKITÓ szándékkal ÓVNÁM Pek György spórtársat rac.2 18.18 ponton elkövetett figyelmetlensége miatt . Sajnos ghost carnak gondolt és simán letolt a pályáról . Amúgy utólag is boldog névnapot Gyuri ;)

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.27. 16:40 
SRS Szervertag

Név: Keszthelyi Ákos
R1 12:03 esetemet szeretném óvni, mert a későn elindított fékezésem miatt Terényi Krisztiánt a pálya szélére "ütöttem", ami miatt már nem tudta folytatni a futamot.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.27. 17:21 

Név: Pék György
Életkor: 29
Kontroller: Logitech DFGT
Köszi a Névnapi köszöntés!
Sajnos nem mentettem a futamot, de visszanézném. Ha hibáztam akkor bocsánat és vállalom a felelősséget. (ha valaki feltudná tenni megköszönném)

bandito írta:
Nem szoktam óvni . És engem se szoktak ... azért mert figyelmesen versenyzem (persze hibázni emberi dolog ) Csakis OKITÓ szándékkal ÓVNÁM Pek György spórtársat rac.2 18.18 ponton elkövetett figyelmetlensége miatt . Sajnos ghost carnak gondolt és simán letolt a pályáról . Amúgy utólag is boldog névnapot Gyuri ;)

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.27. 18:12 
SRS Szervertag

Név: Balogh András
Életkor: 39
gkaloczi írta:
Tisztelt BT!

Balogh Andrissal a célegyenes utáni jobbosban mivel kicsúszott és a pálya íven összeértünk és a szalagkorlátnak ütközöm. Mind2-en pozíciókat vesztünk emiatt kérem a box utca áthajtásos időbüntetésem figyelmen kívül helyezését.

Bocs Gabi!

Ritka szar egy utolsó köröm volt, nem tudtam hol visszajönni, nem gondoltam, hogy te is lecsúsztál az ívről..

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.27. 19:31 

semmi :roll: utánaolvastam amit akartam..

de erre az oldalra se ártana egy leírás magyarul a PLP pontos működéséről.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.27. 20:23 
SRS Szervertag

Név: Tamás Pongrácz
Életkor: 40
FeroxX írta:
semmi :roll: utánaolvastam amit akartam..

de erre az oldalra se ártana egy leírás magyarul a PLP pontos működéséről.

A szabályzatba levan írva. Két kattintás az egész. Először miután bemásoltad, a főmenüben bekapcsolod, majd a pályán is bekapcsolod a jobb oldali menüsávból kiválasztva.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.27. 20:37 
SRS Szervertag

Név: Balogh András
Életkor: 39
Pico írta:
A teljesség igénye, és különösebb kommentár nélkül...

Illetve egy le nem töltött áthajtásos, R2 vége: [Andras Balogh]: PLP>given penalty|on lap 15|Andras Balogh

Ez az az eset volt amikor már nem tudtam letölteni,mert vége volt a versenynek, az utolsó körben az utolsó kanyarban szedtem össze az utcsó büntit. De mostmár pihenj és készülj inkább nürburgringre...

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandi76 2015.04.27. 20:50-kor.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.27. 20:49 

semmi.. megtaláltam mégis.. :D

A "szabályok elfogadása" PDF/word-be is bekéne másolni szerintem a PLP-ről szóló részt, ami most csak a Bajnokságra jelentkezés oldalon van.

"A PitLane Penalty appot kötelező használni a bajnoki futamokon. Működése egyszerű, 3 vágást engedélyez, majd a 4 vágásért Pit áthajtásost büntetést oszt ki, amit 3 körön belül teljesíteni kell. Pit áthajtásos büntetés letöltése közben nem lehet tankolni, vagy kereket cserélni, tehát ez esetben, nem veszti érvényét a büntetés. A PitLane Penalty appot kötelező használni a futamokon. Aki nem használja annak az eredményét nem vesszük figyelembe! Valamint aki áthajtásos büntetést kap a futam alatt, és azt nem tölti le 3 körön belül, annak szintén töröljük az eredményét."

Illetve egy kérdés, hogy utolsó körben beszedett penalty-val mi a teendő? Kijönni ugyanúgy, vagy 30mp bünti? (egy külföldi oldalon láttam, hogy ott így csinálják)

update: Kipróbáltam most Ai elleni versenyen, ha az ember megkapja a figyelmeztetést a 4. után akkor ugye van 3 köre kijönni. Viszont azalatt a 3 kör alatt kipróbáltam, hogy árkon-bokron mentem a pályán és akkor további büntit-kitiltást nem ad, ha kimegyek a boxba akkor tiszta lappal mehetek ugyan úgy tovább.. ez a "kiskapu/bug" orvosolva van pl valahogy? :shock:

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FeroxX 2015.04.27. 21:11-kor.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.04.27. 21:06 

Bandi76 írta:
gkaloczi írta:
Tisztelt BT!

Bocs Gabi!

Ritka szar egy utolsó köröm volt, nem tudtam hol visszajönni, nem gondoltam, hogy te is lecsúsztál az ívről..

Andris semmi gond nem is téged szeretnélek vele óvni mint írtam versenybaleset volt nem szándékosság. Így nem is tartanám fairnek ha ez miatt lenne valami hátrányod épp eleget kaptunk ott :( :)

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.05.26. 02:11 

R2 rajt:

Padlógázzal indultam, követtem Pázsy Tomit, aki korábban fékez, mint vártam, főleg, hogy láttam van még előtte jó 2 autónyi hely. Hogy ne koccanjak bele hátulról próbálom balra kikerülni, de így meg bevágtam Varga Zsolt elé aki meg nem tudott már lassítani és olyan szerencsétlenül billent meg, hogy Mad Max4-be illően pörgök 3-4 et a levegőben, aztán úgy fejre állok, hogy egyensen a pit box-ba resetelek.. :o :D..

Nem igazán óvni szeretnék, mert valószínűleg én voltam a hibás, és csak magamat ejtettem ki.. szóval inkább csak újoncként tanácsot szeretnék kérni, hogy az ilyen szituációkat hogyan kezeljem a jövőben, hogy elkerüljem őket?

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.05.26. 11:01 

R1 rajt, első sikán, Pék György

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.05.26. 16:17 

FeroxX írta:
R2 rajt:

Padlógázzal indultam, követtem Pázsy Tomit, aki korábban fékez, mint vártam, főleg, hogy láttam van még előtte jó 2 autónyi hely. Hogy ne koccanjak bele hátulról próbálom balra kikerülni, de így meg bevágtam Varga Zsolt elé aki meg nem tudott már lassítani és olyan szerencsétlenül billent meg, hogy Mad Max4-be illően pörgök 3-4 et a levegőben, aztán úgy fejre állok, hogy egyensen a pit box-ba resetelek.. :o :D..

Nem igazán óvni szeretnék, mert valószínűleg én voltam a hibás, és csak magamat ejtettem ki.. szóval inkább csak újoncként tanácsot szeretnék kérni, hogy az ilyen szituációkat hogyan kezeljem a jövőben, hogy elkerüljem őket?

Az előtted lévő fék lámpáját is nézd, amikor felvillan, onnantól számítani lehet a lassításra, mert lehet ő lát valamit, amit te nem. Főleg rajtnál fontos, de végülis menet közben is, csak ott esetleg még ki tudod kerülni.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.06.01. 21:46 

1. Futam

Végh Dániel futott az időmérőn majd a verseny alatt szinte minden körben vágta a hátsó sikánt .
Illetve volt veszélyes pálya visszatérése amivel balesetet okozott.

Saját magam ellen is szeretnék óvni mivel lement a köd előttem mikor kitett Dani rajt után.
Fatalin Józsefet kitettem a pályáról az első kör közepén egy baleset után. Itt még nem voltam tiszta gondolatokban :(

Videót sajna nem tudok feltölteni.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.06.01. 22:47 

Az is megér egy misét ahogy első futam utolsó körében a vége felé lelöktél az ívről :D de én ilyenért nem óvok, mert nálam belefér a "férfias játék" kategóriába..

A sikán vágást prequal miatt úgy szoktam meg sajna, gondoltam, hogy necces, de mivel nem jelzett a PLP nem szorongtam a dolgon.. más kérdés, hogy nem nagyon nyertem vele időt, mert szarul gyorsítottam így ki a célegyenesre.. második futamban amiért szóltatok már normálisan mentem, és lényegében ugyan olyan köridőket mentem.

Időmérőre véletlen jöttem ki, aztán eszembe is jutott, hogy büntin vagyok és nem is mentem több kört.. de mivel szar kört mentem szerencsére ígyis a végére tett be.

A pályára visszatérésnél valóban hibáztam, azt hittem a többiek mögé érek vissza a lesodródás miatt, de azt az előzte meg, hogy a célegyenes végén T. Krisztián legyorsult, majd hirtelen bevágott elém satufékezve, amiért padlóféket kellet nyomjak és úgy sodródtam kicsit a fűre ami után meg kezelhetetlen lett az autó és keresztbe csúsztam át a kanyaron.

na mind1. mivel ez volt az első szimulátoros bajnokság amiben résztvettem néha még nem voltam teljesen képben ezzel-azzal, meg hogy hogyan reagáljak le bizonyos szituációkat.. :roll:

legközelebb már jobb lesz 8-) vagy max kirakom a T betűt a hátsó ablakra :P

Vissza a tetejére 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ] 

Fórum kezdőlap » ASSETTO CORSA BAJNOKSÁGOK » SEAT LEON EUROCUP 2015